Hirose Electric Co Ltd MRF14-P-088/RE-MD
MRF14-P-088/RE-MD picture photo
Mfg. Part Number
MRF14-P-088/RE-MD
Manufacturer
Product Category
Insertion, Extraction
Brief Description
TOOL EXTRACT MRF14
Datasheet Download
MRF14-P-088/RE-MD.pdf
Availability of MRF14-P-088/RE-MD
QUANTITY
MRF14-P-088/RE-MD Order Process
Ship out your order
Specifications of MRF14-P-088/RE-MD
Internal Part NumberEIS-MRF14-P-088/RE-MD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyInsertion, Extraction
SeriesMRF14
Tool TypeExtraction Tool
For Use With/Related ProductsRectangular Contacts
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRF14-P-088/RE-MD
Related LinksMRF14-P-, MRF14-P-088/RE-MD Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
MRF14-P-088/RE-MD Details Description
Related parts for MRF14-P-088/RE-MD
OSC XO 20.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC REG TRPL BUCK/LINEAR 24-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 270 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE GRIP ROTATING EYE 0.864M datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1A Automotive, Lighting 8-SO PowerPad datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
SERIES I, ELECTRONIC SPLICE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf