NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MRFE6VP6300HR3
MRFE6VP6300HR3 picture photo
Mfg. Part Number
MRFE6VP6300HR3
Brief Description
FET RF N-CH 300W NI780-4
Datasheet Download
MRFE6VP6300HR3.pdf
Availability of MRFE6VP6300HR3
QUANTITY
MRFE6VP6300HR3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRFE6VP6300HR3
Internal Part NumberEIS-MRFE6VP6300HR3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Transistor TypeLDMOS (Dual)
Frequency230MHz
Gain26.5dB
Voltage - Test50V
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test100mA
Power - Output300W
Voltage - Rated125V
Package / CaseNI-780-4
Supplier Device PackageNI-780-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRFE6VP6300HR3
MRFE6VP6300HR3 Details Description
Related parts for MRFE6VP6300HR3
FIXED IND 10MH 25MA 12.1 OHM TH datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC16H/AE16M/HPK16H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 1.74 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC MEM FIFO 256X9 12NS 32-PLCC datasheet.pdf
INDUCTOR 2MH COMMON MODE HORIZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.665" 5MM 3LD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 5.5A DPAK datasheet.pdf