NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MRFE6VP8600HSR5
MRFE6VP8600HSR5 picture photo
Mfg. Part Number
MRFE6VP8600HSR5
Brief Description
RF FET LDMOS DUAL NI1230S
Datasheet Download
MRFE6VP8600HSR5.pdf
Availability of MRFE6VP8600HSR5
QUANTITY
MRFE6VP8600HSR5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRFE6VP8600HSR5
Internal Part NumberEIS-MRFE6VP8600HSR5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package50
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS (Dual)
Frequency860MHz
Gain19.3dB
Voltage - Test50V
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test1.4A
Power - Output125W
Voltage - Rated130V
Package / CaseNI-1230S
Supplier Device PackageNI-1230S
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRFE6VP8600HSR5
MRFE6VP8600HSR5 Details Description
Related parts for MRFE6VP8600HSR5
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10UMAX datasheet.pdf
VARISTOR 90V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE 2 HOLE 7.3UH N30 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 15V 67MA OUT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN datasheet.pdf