Vishay/BCcomponents MRS16000C1271FCT00
MRS16000C1271FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C1271FCT00
Brief Description
RES 1.27K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C1271FCT00.pdf
Availability of MRS16000C1271FCT00
QUANTITY
MRS16000C1271FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C1271FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS16000C1271FCT00
SeriesMRS16
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C1271FCT00
Related LinksMRS16000C, MRS16000C1271FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C1271FCT00 Details Description
Related parts for MRS16000C1271FCT00
BOARD ADD ON TRACE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 165CABGA datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS UNSHD VERT T/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
FOIL MTLC GRN SATIN TRF 8"X15' datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINSLUG datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf