Vishay/BCcomponents MRS16000C1302FRP00
MRS16000C1302FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C1302FRP00
Brief Description
RES 13K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C1302FRP00.pdf
Availability of MRS16000C1302FRP00
QUANTITY
MRS16000C1302FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C1302FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS16000C1302FRP00
SeriesMRS16
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C1302FRP00
Related LinksMRS16000C, MRS16000C1302FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C1302FRP00 Details Description
Related parts for MRS16000C1302FRP00
FIXED IND 100UH 2A 216 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP CER 22PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
IGBT 300V 52W TO220F datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 10BIT 24SO datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 20K OHM 5% AXL datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE MULTI-STAGE 10A datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 6UTDFN datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 300MA 990 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf