Vishay/BCcomponents MRS16000C3302FCT00
MRS16000C3302FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C3302FCT00
Brief Description
RES 33K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C3302FCT00.pdf
Availability of MRS16000C3302FCT00
QUANTITY
MRS16000C3302FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C3302FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS16000C3302FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS16
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C3302FCT00
Related LinksMRS16000C, MRS16000C3302FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C3302FCT00 Details Description
Related parts for MRS16000C3302FCT00
CAP CER 2200PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf