Vishay/BCcomponents MRS16000C3481FC100
MRS16000C3481FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C3481FC100
Brief Description
RES 3.48K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C3481FC100.pdf
Availability of MRS16000C3481FC100
QUANTITY
MRS16000C3481FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C3481FC100
Internal Part NumberEIS-MRS16000C3481FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS16
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C3481FC100
Related LinksMRS16000C, MRS16000C3481FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C3481FC100 Details Description
Related parts for MRS16000C3481FC100
IC XDCP QUAD 256TAP 50K 24-TSSOP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1.25MSPS 48-TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 2K FLASH 20DIP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 580MA 300 MOHM datasheet.pdf
COPPER COMPRESSION HTAP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 6 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount, Through Board datasheet.pdf