Vishay/BCcomponents MRS16000C4702FC100
MRS16000C4702FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C4702FC100
Brief Description
RES 47K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C4702FC100.pdf
Availability of MRS16000C4702FC100
QUANTITY
MRS16000C4702FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C4702FC100
Internal Part NumberEIS-MRS16000C4702FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS16
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C4702FC100
Related LinksMRS16000C, MRS16000C4702FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C4702FC100 Details Description
Related parts for MRS16000C4702FC100
RES ARRAY 15 RES 39 OHM 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 5/8" M12 1-5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
LED ASSY VERT 5MM GRN 565NM datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP CER 8PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 75V 10% AXIAL datasheet.pdf
V/T HDR POWERBLADE datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf