Vishay/BCcomponents MRS16000C4752FRP00
MRS16000C4752FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C4752FRP00
Brief Description
RES 47.5K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C4752FRP00.pdf
Availability of MRS16000C4752FRP00
QUANTITY
MRS16000C4752FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C4752FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS16000C4752FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C4752FRP00
Related LinksMRS16000C, MRS16000C4752FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C4752FRP00 Details Description
Related parts for MRS16000C4752FRP00
Z89323 IN-CIRCUIT EMULATOR datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 140W datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
LED ARRAY 1000LM WARM WHITE COB datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A OLIVE datasheet.pdf