Vishay/BCcomponents MRS16000C4759FRP00
MRS16000C4759FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C4759FRP00
Brief Description
RES 47.5 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C4759FRP00.pdf
Availability of MRS16000C4759FRP00
QUANTITY
MRS16000C4759FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C4759FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS16000C4759FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C4759FRP00
Related LinksMRS16000C, MRS16000C4759FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C4759FRP00 Details Description
Related parts for MRS16000C4759FRP00
RES SMD 4.22K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
C/A,2.0MM,RIS,XG,50/125,SC DUP datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK MARKING datasheet.pdf
RES 294K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf