Vishay/BCcomponents MRS25000C1131FC100
MRS25000C1131FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1131FC100
Brief Description
RES 1.13K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1131FC100.pdf
Availability of MRS25000C1131FC100
QUANTITY
MRS25000C1131FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1131FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1131FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1131FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1131FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1131FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C1131FC100
RES SMD 6.98KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 3.8A 130 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .152M 36POS datasheet.pdf
0603 10K J60 datasheet.pdf
SLEEVING BRAIDED NYLON BLK 25' datasheet.pdf
HEIGHT SPACER datasheet.pdf
IND PRESS TO TEST CAP CLR TRANSP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 70POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf