Vishay/BCcomponents MRS25000C1150FCT00
MRS25000C1150FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1150FCT00
Brief Description
RES 115 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1150FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1150FCT00
QUANTITY
MRS25000C1150FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1150FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1150FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1150FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1150FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1150FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1150FCT00
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 45A 24V datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 96POS datasheet.pdf