Vishay/BCcomponents MRS25000C1210FCT00
MRS25000C1210FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1210FCT00
Brief Description
RES 121 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1210FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1210FCT00
QUANTITY
MRS25000C1210FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1210FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1210FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1210FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1210FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1210FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1210FCT00
RES SMD 105K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 150V 0606 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 1KOHM 10% RAD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V datasheet.pdf
RES 953 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 5.42K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
1200UF 30V 20X30 105C AXI datasheet.pdf