Vishay/BCcomponents MRS25000C1212FCT00
MRS25000C1212FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1212FCT00
Brief Description
RES 12.1K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1212FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1212FCT00
QUANTITY
MRS25000C1212FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1212FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1212FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1212FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1212FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1212FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1212FCT00
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf
IC FPGA 166 I/O 240PQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.54KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 20% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SOP datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC REL/SS OUT 24V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf