Vishay/BCcomponents MRS25000C1213FRP00
MRS25000C1213FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1213FRP00
Brief Description
RES 121K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1213FRP00.pdf
Availability of MRS25000C1213FRP00
QUANTITY
MRS25000C1213FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1213FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1213FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1213FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1213FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1213FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C1213FRP00
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT363 datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT 500KSPS T/H 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
FUSE 450A 690V 2FU/90 AR UC datasheet.pdf
IC SAFETY SYSTEM CHARGER 12-TDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 7POS .23M datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068 UF 10% 300 VAC R datasheet.pdf