Vishay/BCcomponents MRS25000C1242FC100
MRS25000C1242FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1242FC100
Brief Description
RES 12.4K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1242FC100.pdf
Availability of MRS25000C1242FC100
QUANTITY
MRS25000C1242FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1242FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1242FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)12.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1242FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1242FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1242FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C1242FC100
TERMINAL TURRET FORK .141" L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 976K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
AM63141E117 OPERATOR INTERFACE datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 1W HOOK datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 5POS THRUHL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS CABLE SKT datasheet.pdf
ATX PWR CONN 2 BDLK 24 POS datasheet.pdf
60V HYBRID DIN LV SPD REMOTE datasheet.pdf