Vishay/BCcomponents MRS25000C1274FCT00
MRS25000C1274FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1274FCT00
Brief Description
RES 1.27M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1274FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1274FCT00
QUANTITY
MRS25000C1274FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1274FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1274FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.27M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1274FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1274FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1274FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1274FCT00
IC FRAMER E1 QUAD 5V IND 128TQFP datasheet.pdf
IC CPLD 1700MC 7NS 324FBGA datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CABLE ASSY 5POS MALE 2M datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN INSERT 9POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf