Vishay/BCcomponents MRS25000C1332FRP00
MRS25000C1332FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1332FRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 13.3K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1332FRP00.pdf
Availability of MRS25000C1332FRP00
QUANTITY
MRS25000C1332FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1332FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1332FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1332FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1332FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1332FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C1332FRP00
DIODE GEN PURP 300V 6A DO203AA datasheet.pdf
RES 1K OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A 24SOIC datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 15NS 100TQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
STATC MXNG NZZL 50ML 50/BG-6/CS datasheet.pdf
CAP FILM 300PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf