Vishay/BCcomponents MRS25000C1431FRP00
MRS25000C1431FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1431FRP00
Brief Description
RES 1.43K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1431FRP00.pdf
Availability of MRS25000C1431FRP00
QUANTITY
MRS25000C1431FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1431FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1431FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1431FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1431FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1431FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C1431FRP00
RES SMD 35.7 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 26PS R/A SHORT T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1W DO214AC datasheet.pdf