Vishay/BCcomponents MRS25000C1479FCT00
MRS25000C1479FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1479FCT00
Brief Description
RES 14.7 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1479FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1479FCT00
QUANTITY
MRS25000C1479FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1479FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1479FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)14.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1479FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1479FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1479FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1479FCT00
FIXED IND 22MH 59MA 44.9 OHM TH datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3.6V C datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN PLATE DBL-LOCK 3POS NATURAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 1.2K OHM 20SOIC datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf