Vishay/BCcomponents MRS25000C1549FCT00
MRS25000C1549FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1549FCT00
Brief Description
RES 15.4 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1549FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1549FCT00
QUANTITY
MRS25000C1549FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1549FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1549FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1549FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1549FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1549FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1549FCT00
IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 54LFBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC UART FIFO 16BIT QUAD 64LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CAP CER 820PF 300V NP0 RADIAL datasheet.pdf
INSERT MALE 7POS CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 2.13K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf