Vishay/BCcomponents MRS25000C1624FCT00
MRS25000C1624FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1624FCT00
Brief Description
RES 1.62M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1624FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1624FCT00
QUANTITY
MRS25000C1624FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1624FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1624FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.62M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1624FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1624FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1624FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1624FCT00
CONN FFC VERT 18POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 20NS 28SOJ datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 15VOUT datasheet.pdf
100 SERIES HANGER datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
RES 3.74 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ENCLOSURE ELECTRICAL COMMERCIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1627MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1.5K OHM 6SIP datasheet.pdf
4P 85OHM IMPACT MEZZ SN 18MM 18C datasheet.pdf