Vishay/BCcomponents MRS25000C1743FCT00
MRS25000C1743FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1743FCT00
Brief Description
RES 174K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1743FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1743FCT00
QUANTITY
MRS25000C1743FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1743FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1743FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)174k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1743FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1743FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1743FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1743FCT00
IC REG CTRLR PWM 16-SSOP datasheet.pdf
CONN FFC VERT 18POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
RES MO 2W 330 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 24SSOP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf