Vishay/BCcomponents MRS25000C1782FCT00
MRS25000C1782FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1782FCT00
Brief Description
RES 17.8K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1782FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1782FCT00
QUANTITY
MRS25000C1782FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1782FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1782FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1782FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1782FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1782FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1782FCT00
CAP CER 1200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB EEPROM 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 10% 600VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 66POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
STOP WASHER datasheet.pdf
HM HERMETICALLY SEALED BASIC SW datasheet.pdf
IC BUFFER/DVR SCHM TRIG 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGE .100 40POS DR LOW P datasheet.pdf