Vishay/BCcomponents MRS25000C1823FRP00
MRS25000C1823FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1823FRP00
Brief Description
RES 182K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1823FRP00.pdf
Availability of MRS25000C1823FRP00
QUANTITY
MRS25000C1823FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1823FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1823FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1823FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1823FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1823FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C1823FRP00
CASE PLASTIC GM 14.85"LX12.15"W datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 5.12"L X 2.56"W datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 400KSPS SMPL 28SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.0K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 6CIRC .375 datasheet.pdf
33UF 100V 12.5X26.5 105C RAD datasheet.pdf