Vishay/BCcomponents MRS25000C1913FCT00
MRS25000C1913FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1913FCT00
Brief Description
RES 191K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1913FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1913FCT00
QUANTITY
MRS25000C1913FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1913FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1913FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1913FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1913FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1913FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1913FCT00
CAP TANT 1000UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN RING TIN 3/0AWG 1/2" datasheet.pdf
CUTTER FOR POLYMER FIBER datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
COUPLER 90DEG 5GHZ-6GHZ 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.00056UF 5% 2000VDC AX datasheet.pdf