Vishay/BCcomponents MRS25000C2003FCT00
MRS25000C2003FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C2003FCT00
Brief Description
RES 200K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C2003FCT00.pdf
Availability of MRS25000C2003FCT00
QUANTITY
MRS25000C2003FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C2003FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C2003FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C2003FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C2003FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C2003FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C2003FCT00
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONV DC-DC 1.8VOUT 5A 24VIN HZ datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.3A (Switch) Backlight, Camera Flash 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
IC FILTER BUFFER VID 8-SOIC datasheet.pdf
C/A LC-SC DUP 50/125 MM 20M datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 8MBIT 55NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN FPC TOP 13POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf