Vishay/BCcomponents MRS25000C2679FRP00
MRS25000C2679FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C2679FRP00
Brief Description
RES 26.7 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C2679FRP00.pdf
Availability of MRS25000C2679FRP00
QUANTITY
MRS25000C2679FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C2679FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C2679FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C2679FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C2679FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C2679FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C2679FRP00
IC 80C51 MCU 512 RAM 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 182POS .050 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
VARISTOR 900V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 24POS 2.2MM datasheet.pdf