Vishay/BCcomponents MRS25000C2700FRP00
MRS25000C2700FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C2700FRP00
Brief Description
RES 270 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C2700FRP00.pdf
Availability of MRS25000C2700FRP00
QUANTITY
MRS25000C2700FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C2700FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C2700FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C2700FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C2700FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C2700FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C2700FRP00
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 10A TO220FP datasheet.pdf
COVER SCREW STRAIGHT 8X8X36" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X8R 0805 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 35MM datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.1A DFN1006B-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 6DFN datasheet.pdf