Vishay/BCcomponents MRS25000C3001FC100
MRS25000C3001FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3001FC100
Brief Description
RES 3K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3001FC100.pdf
Availability of MRS25000C3001FC100
QUANTITY
MRS25000C3001FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3001FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3001FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3001FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3001FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3001FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C3001FC100
SWITCH LEVER SPST-NO 16A QC TERM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V Y5V 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3200K 2SMD datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LM 5.08/14/90 3.5SN OR BX datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 18POS DUAL PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 51PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
26500 3C 3#16 P TH RECP AN WC datasheet.pdf
34 MHz, CBFET Fast Settling Op Amp IC datasheet.pdf