Vishay/BCcomponents MRS25000C3168FCT00
MRS25000C3168FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3168FCT00
Brief Description
RES 3.16 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3168FCT00.pdf
Availability of MRS25000C3168FCT00
QUANTITY
MRS25000C3168FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3168FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3168FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.16
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3168FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3168FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3168FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C3168FCT00
CONN HEADER .100 SINGL STR 12POS datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL SOT23-5 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 180K OHM 1206 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CHOKE RFI SUPP 33MH .3A VERT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 150MHZ 10-LCCC datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 91MA 5.7 OHM SMD datasheet.pdf