Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S41-SD-BK
SFM210-LPPE-S41-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S41-SD-BK
Brief Description
Connector Header 41 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S41-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S41-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S41-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S41-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S41-SD-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions41
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S41-SD-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S41-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S41-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S41-SD-BK
RES 160 OHM 10W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.34A 101 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf