Vishay/BCcomponents MRS25000C3242FCT00
MRS25000C3242FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3242FCT00
Brief Description
RES 32.4K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3242FCT00.pdf
Availability of MRS25000C3242FCT00
QUANTITY
MRS25000C3242FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3242FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3242FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3242FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3242FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3242FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C3242FCT00
CONN RECEPT PIN .048-.064" .125" datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32K FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 89A D2PAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAMNUT PINS datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 427K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 4.32KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ3 M25 datasheet.pdf
HD-I W/FA SAPR.070F.090O LM CONT datasheet.pdf
MIC 21 S 18" RBW 281-11-40-509 datasheet.pdf