Vishay/BCcomponents MRS25000C3301FCT00
MRS25000C3301FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3301FCT00
Brief Description
RES 3.3K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3301FCT00.pdf
Availability of MRS25000C3301FCT00
QUANTITY
MRS25000C3301FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3301FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3301FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3301FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3301FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3301FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C3301FCT00
IC PROGRAM 4.200V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 1A TSMT3 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 30mA Backlight 16-MLP (3x3) datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W SGL 3.3VOUT SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
WHITE SHRINK TRAK .187" 750/BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf