Vishay/BCcomponents MRS25000C3301FRP00
MRS25000C3301FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3301FRP00
Brief Description
RES 3.3K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3301FRP00.pdf
Availability of MRS25000C3301FRP00
QUANTITY
MRS25000C3301FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3301FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3301FRP00
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3301FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3301FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3301FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C3301FRP00
CABLE TIE STD HS BLACK 14.5" datasheet.pdf
TRANS NPN 55V 3A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FPGA 315 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 10-32V 3.15A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
BOARD DEMO 65MSPS LTC2265-12 datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACCY L BRACKET FOR DOG RAM TRUCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf