Vishay/BCcomponents MRS25000C3302FCT00
MRS25000C3302FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3302FCT00
Brief Description
RES 33K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3302FCT00.pdf
Availability of MRS25000C3302FCT00
QUANTITY
MRS25000C3302FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3302FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3302FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3302FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3302FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3302FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C3302FCT00
CONN TERM BLOCK 2.54MM 7POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC MON SUPP QUAD OPEN DRN 10DFN datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM DO204AL datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS485 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 14.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf