Vishay/BCcomponents MRS25000C3308FRP00
MRS25000C3308FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3308FRP00
Brief Description
RES 3.3 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3308FRP00.pdf
Availability of MRS25000C3308FRP00
QUANTITY
MRS25000C3308FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3308FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3308FRP00
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3308FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3308FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3308FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C3308FRP00
CAP TANT 6.8UF 25V 10% 1210 datasheet.pdf