Vishay/BCcomponents MRS25000C3321FRP00
MRS25000C3321FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3321FRP00
Brief Description
RES 3.32K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3321FRP00.pdf
Availability of MRS25000C3321FRP00
QUANTITY
MRS25000C3321FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3321FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3321FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3321FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3321FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3321FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C3321FRP00
RES SMD 374K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC 4.55V SUPPLY MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN SPLICE KNIFE 12-10AWG PIDG datasheet.pdf
OUTLET STRIP MOUNTING BRACKET datasheet.pdf
DDR3 240P TH ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf