Vishay/BCcomponents MRS25000C3481FCT00
MRS25000C3481FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3481FCT00
Brief Description
RES 3.48K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3481FCT00.pdf
Availability of MRS25000C3481FCT00
QUANTITY
MRS25000C3481FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3481FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3481FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3481FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3481FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3481FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C3481FCT00
IC VOLTAGE MON TRIPLE OV 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
POT JOYSTICK 10K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 80MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
CONN 4 WAY SPLICE 10-12 AWG datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 26.4KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 15C P 30" WHT datasheet.pdf