Vishay/BCcomponents MRS25000C3601FRP00
MRS25000C3601FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3601FRP00
Brief Description
RES 3.6K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3601FRP00.pdf
Availability of MRS25000C3601FRP00
QUANTITY
MRS25000C3601FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3601FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3601FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3601FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3601FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3601FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C3601FRP00
IC REG LDO 12V 1A TO3-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER QUAD 2-CH 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 17POS GOLD SMD datasheet.pdf
IC SUPERVSR CPU 16K EEPROM 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 18POS 1MM R/A datasheet.pdf
DC/DC CONV 2W SMD SNG OUT datasheet.pdf