Vishay/BCcomponents MRS25000C3833FCT00
MRS25000C3833FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3833FCT00
Brief Description
RES 383K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3833FCT00.pdf
Availability of MRS25000C3833FCT00
QUANTITY
MRS25000C3833FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3833FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3833FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3833FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3833FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3833FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C3833FCT00
IC EEPROM 1MBIT 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 86POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER STKD 34POS R/A LO datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.2W S-MINI datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED COB CX1510 3000K WHITE SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf