Vishay/BCcomponents MRS25000C3900FRP00
MRS25000C3900FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3900FRP00
Brief Description
RES 390 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3900FRP00.pdf
Availability of MRS25000C3900FRP00
QUANTITY
MRS25000C3900FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3900FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3900FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3900FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3900FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3900FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C3900FRP00
JUMPER-H1502TR/A3049S/H1500TR 5" datasheet.pdf
CONN HEADER 78POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN JACK CABLE EXT 1/4" 2POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE VIDEO W/ADAPTOR 5M datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 250K 1CH 16DFN datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ENCLOSURE MOUNTING PLATE datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Header 39 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf