Vishay/BCcomponents MRS25000C3921FCT00
MRS25000C3921FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3921FCT00
Brief Description
RES 3.92K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3921FCT00.pdf
Availability of MRS25000C3921FCT00
QUANTITY
MRS25000C3921FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3921FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3921FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3921FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3921FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3921FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C3921FCT00
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 116KSPS 20-TSSOP datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A SOT223 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V AXIAL datasheet.pdf
RJI KAB 1XIP20 GEW270 22/73 0 datasheet.pdf
SLDR IRON W/TWZRS 100-240VAC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 697FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf