Vishay/BCcomponents MRS25000C4122FC100
MRS25000C4122FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4122FC100
Brief Description
RES 41.2K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4122FC100.pdf
Availability of MRS25000C4122FC100
QUANTITY
MRS25000C4122FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4122FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4122FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)41.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4122FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4122FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4122FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C4122FC100
CONN RECEPT 192POS 1.27MM R/A datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 10MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
8369-2 SPRING PLATE REAR datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.37KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 3.81MM R/A GN datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 3W DO216AA datasheet.pdf
REED SENSOR 1 FORM A SPST 175V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 16SOIC datasheet.pdf