Vishay/BCcomponents MRS25000C4223FCT00
MRS25000C4223FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4223FCT00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 422K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4223FCT00.pdf
Availability of MRS25000C4223FCT00
QUANTITY
MRS25000C4223FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4223FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4223FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4223FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4223FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4223FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C4223FCT00
CAP CER 390PF 200V 1111 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CAP CER 68PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 39 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 80POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 47 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 43PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 2NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf