Vishay/BCcomponents MRS25000C4322FRP00
MRS25000C4322FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4322FRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 43.2K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4322FRP00.pdf
Availability of MRS25000C4322FRP00
QUANTITY
MRS25000C4322FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4322FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4322FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4322FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4322FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4322FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C4322FRP00
FIXED IND 12UH 560MA 210 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP CURRENT SENSE 8SO datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 80MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 15W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711 datasheet.pdf
10P10C VERTICAL NO SHIELD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf