Vishay/BCcomponents MRS25000C4329FCT00
MRS25000C4329FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4329FCT00
Brief Description
RES 43.2 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4329FCT00.pdf
Availability of MRS25000C4329FCT00
QUANTITY
MRS25000C4329FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4329FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4329FCT00
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4329FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4329FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4329FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C4329FCT00
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ISLA224P datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 5.00MM IDC datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL 1COND 14AWG 600V TAN 1000' datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 16SKT SLD CUP datasheet.pdf
NYLN INSL W/INSL GRIP FLNGED BLO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 8SRT datasheet.pdf