Vishay/BCcomponents MRS25000C4420FC100
MRS25000C4420FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4420FC100
Brief Description
RES 442 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4420FC100.pdf
Availability of MRS25000C4420FC100
QUANTITY
MRS25000C4420FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4420FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4420FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4420FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4420FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4420FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C4420FC100
IC LATCH TRANSP OCT 3ST 20SOP datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 10MSOP datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL SLOT OPTOSCHMITT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8COND 26AWG SHLD 500' datasheet.pdf
MINI RELAY CO 5PIN 24V 10 20A datasheet.pdf