Alt EPM7128SQC100-15N
EPM7128SQC100-15N picture photo
Mfg. Part Number
EPM7128SQC100-15N
Brief Description
IC CPLD 128MC 15NS 100QFP
Datasheet Download
EPM7128SQC100-15N.pdf
Availability of EPM7128SQC100-15N
QUANTITY
EPM7128SQC100-15N Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM7128SQC100-15N
Internal Part NumberEIS-EPM7128SQC100-15N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package66
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 7000S
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks8
Number of Macrocells128
Number of Gates2500
Number of I/O84
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM7128SQC100-15N
Related LinksEPM7128S, EPM7128SQC100-15N Datasheet, Alt Distributor
EPM7128SQC100-15N Details Description
Related parts for EPM7128SQC100-15N
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH DOOR ROD SPDT 5A QC 125V datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
MOD IPM 7-PAC L1 50A 600V datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL NK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
LF to 4 GHz High Linearity Y-Mixer IC datasheet.pdf