Vishay/BCcomponents MRS25000C4640FCT00
MRS25000C4640FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4640FCT00
Brief Description
RES 464 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4640FCT00.pdf
Availability of MRS25000C4640FCT00
QUANTITY
MRS25000C4640FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4640FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4640FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4640FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4640FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4640FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C4640FCT00
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 250KBPS 8-SOIC datasheet.pdf
BOX ALUM NATURAL 3.79"L X 3.79"W datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf